Posted by Luboš on 19th november 2014

ALEX KRATĚNA V ZÁHIRE

S veľkou radosťou privítame u nás v Záhire ďalšiu osobnosť svetovej barovej scény.
Veľmi si vážim, že si Alex našiel vo svojom nabitom programe dva dni čas, aby pricestoval na Slovensko a podelil sa o svoje skúsenosti a ukázal, prečo ho všetci považujú za jednu z najuznávanejších barových osobností na svete. Nie len že on, alebo bar, ktorý vedie vyhráva jedno prestížne ocenenie za druhým,  ale svoju výnimočnosť dokazuje aj v denno-dennej barovej prevádzke, o čom svedčí permenantná obsadenosť tohto prestížneho baru.
Alexino si pripraví takmer hodinový workshop seminár a na  večernom guestbartendingu sa predstaví spolu so svojim barmanom  Rudym Carrarom budú pripravavať špeciálne drinky z Artesian Baru pre našich hostí.

ALEX KRATĚNA BIO

Alex Kratěna  (n.1981) je vysoko oceňovaný za znovuzavedenie moderného hotelového baru a  prispôsobenie baru 21. storočiu.

Alex je šéfbarmanom Artesian Baru,  v londýnskom Hoteli Langham, ktorý bol 3-krát za sebou ocenený prvým miestom  v kategórii World’s Best 50 Bars medzinárodným magazínom Drinks International.

Po získaní ocenení International Bartender of the Year’ (2012), ‘World’s Best Hotel Bar’ (2012) and ‘World’s Best Cocktail menu’(2011) na Spirited Awards v New Orleans bol Kratena vyhlásený “Barovou osobnosťou roka v roku 2013 magazínom Imbibe a Artesian bol zvolený za “Najlepší Európsky bar a “Najvplyvnejší Európsky bar” na Cocktails & Spirits Awards v Paríži.

V roku 2014 bol Aretsian bar vymenovaný za Najlepší svetový bar a vyhral cenu za Najlepší hotelový bar a Najlepší svetový bar tím. (Spirited Awards, USA)

Kratěna je na špičke barového sveta, má svoj vlastný pravidelný stĺpec v magazíne Bar Life a The Gent, cestuje po svete, vyvíja nové produkty, koktaily, marketingové stratégie pre niektoré z najviac uznávaných svetových značiek v tomto odbore, rovnako ako robí semináre na rôznych konferenciách a podujatiach.

Jeho koktaily sa objavujú v televízii, medzinárodných médiách a pravidelne sa objavuje ako hosťujúci barman na letoch spoločnosti Virgin Atlantic.

Snímka obrazovky 2014-11-19 o 15.09.31

Posted by: Luboš Rácz

 

 

No comments yet!

Post your comments